DM mestre udendørs

 2017 HIK

HS 35 Christian S. Mikkelsen, HIK
HD 35 Jacob Pyndt, Vanløse / Kim Lykke,VST
DS  35 Karina Jacobsgaard, KB
DD 35 Fie Astrup / Trine Schneider, HIK
MD 35 Karina Jacobsgaard, KB / Christian S.Mikkelsen, HIK
HS 40 Kasper Warming, Gentofte
DS 40 Fie Astrup, HIK
HS 45 Christian Saceanu, HIK
DS 45 Anja Kostecki, Roskilde
DD 45 Gitte Wittenburg Lotz, Holte / Pia Sinikka, Øresund Tennis
MD 45 Trine Schneider / Christian Saceanu, HIK
HS 50 Lars Bo Sørensen, Helsingør
HD 50 Stefan Ravnholt / Christen Nicolaj Gregersen,ATK
DS 50 Charlotte Jacobsen, TIK
MD 50 Isamarie Sørensen / Lars Bo Sørensen, Helsingør
HS 55 Lars Mathiesen,Lyngby
HD 55 Lars Berno Hansen, Lyngby / Henrik Brabrand, KB
DS 55 Birgit Brink Lund, Fruens Bøge
DD 55 Dorte Bonnesen, HRT / Anni Michelsen, Risskov
MD 55 Birgit Brink Lund, Fruens Bøge / Frans Nørby, Hjørring
HS 60 Hans Peter Michaelsen, KB
HD 60 Kristian Budtz Olsen, KB / Peter Henrik Jantzen, HIK
DS 60 Solveig Kaas, Roskilde
MD 60 Kirsten Wæver / Charles Lundquist, ATK
HS 65 Frans Nørby, Hjørring
HD 65 Jens Hertz, HIK/ Henrik Løchte, Lyngby
DD 65 Sirpa Sinikka Bode, Ølstykke/  Lisbeth Knudsen, Frederikssund
MD 65 Birgit Skovgaard, ALTS / Ebbe Wagner Schmidt, Gentofte
HS 70 Kasper Rud, Lyngby
HD 70 Jørn Harder, Aarh.1900 / Kasper Rud, Lyngby
DS 70 Melita Frølich Jørgensen, Lyngby
DD 70 Susanne Van Deurs / Anne-Mette Sørensen, HRT
MD 70 Anne-Mette Sørensen / Claus Sørensen, HRT
HS 75 Hans Mondrup, HIK
HD 75 Svend Erik Jørgensen, HVT / Carl Toft, Roskilde
HS 80 Peter Jessen, HVT
HD 80 Peter Jessen, HVT / Sven Lehmann, Herlev

 

2016
H.E.I
           
HS 35 Christian S. Mikkelsen, HIK
HD 40 Lars Elkjær/Christian Rievers, Randers
DS 40 Gitte Wittenburg Lotz, Holte
DD 40 Pia Sinikka,Humlebæk/Gitte Wittenburg Lotz, Holte
MD 40 Pia Sinikka,Humlebæk/Christen Nicolaj Gregersen, ATK
HS 45 Thomas Rosenmejer, Brøndby Strand
HS 50 Stefan Ravnholt, ATK
HD 50 StefanRavnholt/Christen Nicolaj Gregersen, ATK
DS 50 Isamarie Sørensen, Helsingør
DD 50 Lone Dall/Merete Andersen, Risskov
MD 50 Annette Nederby,Espergærde/Peter Biltoft Jensen, ATK
HS 55 Lars Mathiesen,Lyngby
HD 55 Lars Berno Hansen/Lars Mathiesen,Lyngby
DS 55 Birgit Brink Lund, Fruens Bøge
DD 55 Gitte Schou,Bagsværd/Birthe Henriksen, ATK
MD 55 Gitte Schou/Jesper Schou Nielsen, Bagsværd
HS 60 Hans Peter Michaelsen, KB
HD 60 Mikkel Schäfer/ Claus Dalgaard, Fruens Bøge
DS 60 Birgitte Hostrup, Silkeborg
MD 60 Birgit Carlsen/ Jørn Harder, Aarh.1900
HS 65 Kasper Rud, Lyngby
HD 65 Per Tuft, Virum-Sorgenfri/Frans Nørby, Hjørring
DS 65 Inger Bendig, Aarhus 1900
DD 65 Inger Bendig, Aarh.1900/Birgit Skovgaard, ALTS
MD 65 Birgit Skovgaard,ALTS/ Claus Ege, Risskov
HS 70 Jørn Harder, Aarhus 1900
HD 70 Bjørn Bech/ Bent Ingevold, HIK
DS 70 Lisbet Heine, HIK
DD 70 Lisbet Heine/Lizzi Larsen, HIK
MD 70 Lisbet Heine/Peter Lund, HIK
HS 75 Frank Gaba, Fruens Bøge
HD 75 Peter Lund/ Niels Hollænder, HIK
HS 80 Peter Jessen, Herlev

2015 Roskilde Tennisklub

HS 35+ Christian Svanning Mikkelsen, HIK

HD 35+ Christian Svanning Mikkelsen, HIK/ Morten Plougmann, HRT

DS 35+ Anja Kostecki, Roskilde

DD 35+ Karina Stoltze/Estelle Dehn-Christoffersen, Dragør

HS 40+ Jonas Allentoft, HVT

MD 40+ Janne Theilgaard/Kim Hansen, Hillerød

HS 45+ Nils Trier, Humlebæk

HD 45+ Stefan Ravnholt/Christen Nicolaj Gregersen, ATK

DS 45+ Charlotte Jacobsen, TIK

DD 45+ Charlotte Jacobsen, TIK/Charlotte Gallina, HVT

MD 45+ Lisbet Groes, Birkerød/Nils Trier, Humlebæk

HS 50+ Steen Elsborg, ATK

HD 50+ Steen Elsborg/Thomas Søbirk Petersen, ATK

DS 50+ Annette Nederby, Espergærde

DD 50+ Annette Nederby, Espergærde/Isamarie Sørensen, Helsingør

MD 50+ Anja Biltoft-Jensen/Peter Biltoft-Jensen, ATK

HS 55+ Jesper Schou Nielsen, Bagsværd

HD 55+ Christian Risager, Hillerød/Hans Henrik Wengel, Vedbæk

DS 55+ Birgit Brink Lund, Fruens Bøge

DD 55+ Gitte Schou, Bagsværd/Pernille Skjøt, HVT

MD 55+ Birgit Brink Lund, Fruens Bøge/Frans Nørby, Hjørring

HS 60+ Henrik Løchte, Lyngby

HD 60+ Hans Peter Michaelsen/Tom Christensen, KB

DS 60+ Malgorzata Nielsen, Lyngby

DD 60+ Malgorzata Nielsen, Lyngby/Benedikte Braae, HRT

MD 60+ Birgit Carlsen/Jørn Harder, Århus 1900

HS 65+ Frans Nørby, Hjørring

HD 65+ Frans Nørby, Hjørring/Per Tuft, VST

DS 65+ Lis Birkdal, SIF

DD 65+ Dorte Popenda/Birgit Skovgaard, ALTS

MD 65+ Benedikte Braae/Sven Larsson, HRT

HS 70+ Bent Ingevold, HIK

HD 70+ Bent Ingevold/Bjørn Bech, HIK

DS 70+ Lis Schultz-Møller, Farum

DD 70+ Lisbet Heine/Lizzi Larsen, HIK

MD 70+ Lizzi Larsen/Bent Ingevold, HIK

HS 75+ Peter Jessen, Herlev

HD 75+ Per Krogh/Niels Thiesen, Lyngby

HS 80+ Niels Erik Tanholdt, KB

HD 80+ Niels Erik Tanholdt, KB/Viggo Holm, Århus 1900

2014 Gilleleje

HS 35      Christian S. Mikkelsen, HIK

HD 35      Jan S. Christoffersen, Aarh.1900/ Lars Elkjær, Randers

MD 35      Janne Theilgaard/ Kim Hansen, Hillerød

HS 40      Michael Mogensen, Køge

HS 45      Joakim Groth, ATK

HD 45      Joakim Groth, ATK/ Peter Biltoft Jensen, ATK

DS 45      Sidse Trier, Albertslund

DD 45      Charlotte Jacobsen, Tåstrup/ Charlotte Gallina, Farum

MD 45      Isamarie Sørensen/ Lars Bo Sørensen, Helsingør

DS 50      Annette Nederby, Espergærde

HS 50      Steen Elsborg, ATK

DD 50      Janne Rylander, Frederikssund/ Esther Bjørn, Farum

HD 50      Steen Elsborg, ATK/ Thomas Søbirk Petersen, ATK

MD 50      Anni Michelsen/ Erik Eibye, Risskov

DS 55      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge

HS 55      Peter Henrik Jantzen, HIK

DD 55      Ruth Thrane, Greve/ Birgit Brink Lund, Fruens Bøge

HD 55      Peter Knap, HIK/ Thomas Kønigsfeldt, Vedbæk

MD 55      Kâthe Lisa Rasmussen/Alan Rasmussen, Aarh.1900

DS 60      Malgorzata Nielsen, Lyngby

HS 60      Alan Rasmussen, Aarh.1900

DD 60      Malgorzata Nielsen, Lyngby/ Benedikte Braae, HRT

HD 60      Peter Holst/ Kasper Rud, Lyngby

MD 60      Birgit Carlsen/ Jørn Harder, Aarh.1900

DD 65      Melita Frølich Jørgensen,  Lyngby

HS 65      Kasper Rud, Lyngby

DD 65      Grete Steenberg, Solrød/ Kirsten Christensen, Ishøj

HD 65      Bent Ingevold, HIK/ Jørn Harder, Aarh.1900

MD 65      Elsebeth Schønau, HRT/ Erik Bredahl, Aalborg TK

DS 70      Lis Schultz Møller, Farum

HS 70      Ole Vildmand Friis,  Ølstykke

DD 70      Marianne Novrup/ Helene A.Sørensen, Holte

HD 70      Bjørn Bech, HIK/ Poul Brodersen, Hillerød

MD 70      Grete Steenberg, Solrød/ Frank Gaba, Fruens Bøge

HS 75      Frank Gaba, Fruens Bøge

HD 75      Niels Thiesen/ Per Krogh, Lyngby

HS 80      Niels Erik Tanholt, KB

 

2013 – Års

HS 35+            Christian Svanning Mikkelsen, HIK

HD 35+            Christian Svanning Mikkelsen, HIK & Peter Utzon, HIK

HS 40+            Lars Elkjær, Randers

HD 40+            Lars Elkjær, Randers & Jan Lohse, Randers

DS 40+            Daniela Ivana, Aalborg Østre

DD 40+            Birgit Brink Lund, Fruens Bøge & Ruth Thrane, Greve

MD 40+            Daniela Ivana, Aalborg Østre & Lars Elkjær, Randers

HS 45+            Thomas Rosenmejer, Brøndby Strand

HS 50+            Erik Eibye, Risskov

HD 50+            Lars Gylstorff, Lyngby & Erik Eibye, Risskov

HS 55+            Kim Borenhoff, Roskilde

DS 55+            Birgit Brink Lund, Fruens Bøge

MD 55+            Birgit Brink Lund, Fruens Bøge & Frans Nørby, Hjørring

HS 60+            Søren Smedegaard, HIK

HD 60+            Ebbe Wagner Smith, Gentofte & Sven Larsson, Dragør

DD 60+            Benedikte Braae, HRT & Lizzi Larsen, HIK

MD 60+            Benedikte Braae, HRT & Sven Larsson, Dragør

HS 65+            Frans Nørby, Hjørring

HD 65+            Bent Ingevold, HIK & Frans Nørby, Hjørring

DS 65+            Melita Frølich Jørgensen, Lyngby

DD 65+            Grete Steenberg, Solrød & Kirsten Christensen, Ishøj

MD 65+            Lizzi Larsen, HIK & Bent Ingevold, HIK

HS 70+            Peter Lund, HIK

HD 70+            Niels Hollænder, HIK & Peter Lund, HIK

DD 70+            Birgitte Kobberbøl-Jensen, B93 & Lisbet Heine, HIK

MD 70+            Lisbet Heine, HIK & Rene Anneberg, Holte

HS 75+            Peter Jessen, HVT

HD 75+            Svend Lehmann, Herlev & Peter Jessen, HVT

 

 

 

2012 – Hareskov/Værløse

HS 40+      Thomas Rosenmejer, Brøndby Strand

DS 40+      Sanne Kjær, Birkerød

DD 40+      Isamarie Sørensen, Helsingør & Pia Sinikka, Helsingør

MD 40+      Pia Sinikka, Helsingør & Peter Mortensen, Køge

HS 45+      Lars Bo Sørensen, Helsingør

HD 45+      Kenneth Schmidt, SIF & Thomas S. Petersen, ATK

DS 45+      Marianne Wier, Birkerød

MD 45+      Isamarie Sørensen, Helsingør & Lars Bo Sørensen, Helsingør

HS 50+      Erik Eibye, Risskov

HD 50+      Erik Tormod, Lyngby & Steen Høybye Mortensen, Lyngby

DS 50+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge

DD 50+      Ruth Thrane, Greve & Birgit Brink Lund, Fruens Bøge

MD 50+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge & Frans Nørby, Hjørring

HS 55+      Kim Borenhoff, Roskilde

HD 55+      Kim Borenhoff, Roskilde & Jesper Schou Nielsen, Bagsværd

DS 55+      Charlotte Hald Lauridsen, Aarhus 1900

MD 55+      Charlotte Hald Lauridsen, Aarhus 1900 & Kim Borenhoff, Roskilde

HS 60+      Peter Holst, Lyngby

HD 60+      Peter Holst, Lyngby & Kasper Rud, Lyngby

DS 60+      Gitte Faber, Nærum

DD 60+      Lis Ramberg Beyer, HRT & Benedikte Schultz, HRT

MD 60+      Benedikte Schultz, HRT & Sven Larsson, Dragør

HS 65+      Kasper Rud, Lyngby

HD 65+      Bjørn Bech, HIK & Bent Ingevold, HIK

DS 65+      Kirsten Christensen, Ishøj

DD 65+      Marianne Novrup, Holte & Helene A. Sørensen, Holte

MD 65+      Grete Steenberg, Solrød & Per Tuft, VST

HS 70+      Peter Lund, HIK

HD 70+      Poul Brassøe, Aalborg TK & Frank Gaba, Fruens Bøge

DD 70+      Lisbet Heine, HIK & Birgitte Kobberbøi-Jensen, B93

MD 70+      Lisbet Heine, HIK & René Anneberg, Holte

HS 75+      Jørgen Ludvigsen, Greve

HD 75+      Peter Jessen, HVT & Svend Lehmann, Herlev

HS 80+      Fritz Reuther, AB

HD 80+      Fritz Reuther, AB & Arne Hoffland Jørgensen, AB

HS 85+      Paul Dehlholm, HIK

 

2011 – Faaborg

HS 40+      Thomas Rosenmejer, Brøndby Strand

DS 40+      Hanne Rosenmejer, Brøndby Strand

DD 40+      Hanne Rosenmejer, Brøndby Strand & Janne Theilgaard, Hillerød

MD 40+      Hanne og Thomas Rosenmejer, Brøndby Strand

HS 45+      Peter Biltoft-Jensen, ATK

HD 45+      Christian Larsson, Hillerød & Christian Risager, Hillerød

DS 45+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge

HS 50+      Kim Borenhoff, Roskilde

HD 50+      Kim Borenhoff, Roskilde & Jesper Schou Nielsen, Bagsværd

MD 50+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge & Frans Nørby, Hjørring

HS 55+      Claus Dalgaard, Fruens Bøge

DS 55+      Gitte Faber, Nærum

DD 55+      Birgit Carlsen, Aarhus 1900 & Birgit Hoffmeyer, HIK

MD 55+      Birgit Carlsen, Aarhus 1900 & Jørn Harder, Aarhus 1900

HS 60+      Frans Nørby, Hjørring

HD 60+      Frans Nørby, Hjørring & Kasper Rud, Lyngby

DS 60+      Ellen Frederiksen, Kolding

DD 60+      Dorte Popenda, Aarhus 1900 & Birgit Skovgaard, ALTS

MD 60+      Birgit Hoffmeyer, HIK & Bent Ingevold, HIK

HS 65+      Jørn Harder, Aarhus 1900

HD 65+      Bjørn Bech, HIK & Bent Ingevold, HIK

DS 65+      Karen Lybye, HRT

DD 65+      Elisabeth Lindberg, KB & Jette Steinmetz, KB

MD 65+      Kirsten Christensen, Ishøj & Niels Emery, Aalborg TK

HS 70+      Frank Gaba, Fruens Bøge

HD 70+      Poul Brassøe, Aalborg TK & Frank Gaba, Fruens Bøge

MD 70+      Ulla Toksvig, Gilleleje & Niels Thiesen, Lyngby

HS 75+      Peter Jessen, HVT

HD 75+      Peter Jessen, HVT & Svend Lehmann, Herlev

 

2010 – Hørsholm/Rungsted

DD 35+      Helle Hasse, Vedbæk & lsamarie Sørensen, Helsingør

HS 40+      Thomas Rosenmejer, Brøndby Strand

DS 40+      Hanne Rosenmejer, Brøndby Strand

MD 40+      Anne Møller, Lyngby & Thomas Rosenmejer, Brøndby Strand

HS 45+      Peter Iversen, Gentofte

HD 45+      Henrik Brabrand, KB & Lars Berno Hansen, VST

DS 45+      Charlotte Jacobsen, TIK

DD 45+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge & Ruth Thrane, Greve

MD 45+      Dorte Achen, NKT & Tonny Lilholm, NKT

HS 50+      Steen Biilmann, B 93

HD 50+      Kim Borenhoff, Roskilde & Jesper Schou Nielsen, Bagsværd

DS 50+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge

MD 50+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge & Frans Nørby, Hjørring

HS 55+      Peter Holst, Lyngby

HD 55+      Ebbe Wagner Smitt, Gentofte & Peter Uldall, Gentofte

DS 55+      Gitte Faber, Nærum

DD 55+      Birgit Carlsen, Aarhus 1900 & Birgit Hoffmeyer, HIK

MD 55+      Birgit Carlsen, Aarhus 1900 & Jørn Harder, Aarhus 1900

HS 60+      Frans Nørby, Hjørring

HD 60+      Ebbe Wagner Smitt, Gentofte & Peter Uldall, Gentofte

DS 60+      Sirpa Bode, Ølstykke

DD 60+      Lis Ramberg Beyer, HRT & Benedikte Schultz, HRT

MD 60+      Birgit Hoffmeyer, HIK & Bent Ingevold, HIK

HS 65+      Bent Ingevold, HIK

HD 65+      Bjørn Bech, HIK & Poul Brodersen, Hillerød

DS 65+      Melita Jørgensen, Fredensborg

DD 65+      Marianne Novrup, Holte & Helene A. Sørensen, Holte

MD 65+      Lis Ramberg Beyer, HRT & Carl Lindegaard, Lyngby

HS 70+      Frank Gaba, Fruens Bøge

HD 70+      Frank Gaba, Fruens Bøge & Poul Brassøe, Aalborg TK

DD 70+      Lene Brinch, Nærum & Birgitte Skov, Nærum

MD 70+      Birgitte Skov, Nærum & Kjeld Almer, Lyngby

HS 75+      Svend Lehmann, Herlev

HD 75+      Viggo Holm, Aarhus 1900 & Niels Erik Tanholdt, KB

HS 80+      Fritz Reuther, AB

HD 80+      Paul Dehlholm, HIK & Vagn Gjessing, Gentofte

 

2009 – Risskov

HS 40+      Thomas Rosenmejer, Brøndby Strand

DS 40+      Sidse Trier, Albertslund

DD 40+      Lisbet Groes, Birkerød & Marianne Wier, Birkerød

MD 40+      Susanne Hamann, Risskov & Jan-Erik Ørum-Petersen, Aarhus 1900

HS 45+      Jan-Erik Ørum-Petersen, Aarhus 1900

HD 45+      Erik Eibye, ALTS & Jan-Erik Ørum-Petersen, Aarhus 1900

HS 50+      Kim Borenhoff, Roskilde

HD 50+      Kim Borenhoff, Roskilde & Jesper Schou Nielsen, Bagsværd

DS 50+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge

DD 50+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge & Dorte Ekner, HIK

MD 50+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge & Frans Nørby, Hjørring

HS 55+      Peter Holst, Lyngby

DS 55+      Dorte Ekner, HIK

MD 55+      Birgit Hoffmeyer, HIK & Bent Ingevold, HIK

HS 60+      Claus Pedersen, Aarhus 1900

HD 60+      Frans Nørby, Hjørring & Kasper Rud, Lyngby

DS 60+      Ellen Frederiksen, Kolding

DD 60+      Ellen Frederiksen, Kolding & Lizzi Larsen, Nærum

MD 60+      Kirsten Christensen, Ishøj & Niels Emery, Aalborg TK

HS 65+      Søren Kaae, ALTS

HD 65+      Poul Brassøe, Aalborg TK & Ole Knudsen, Aalborg TK

DD 65+      Lizzi Larsen, Nærum & Grete Steenberg, Solrød

MD 65+      Gerda Damsgaard, Alborg TK & Ole Knudsen, Aalborg TK

HS 70+      Frank Gaba, Fruens Bøge

HD 70+      Peter Jessen, HVT & Svend Erik Jørgensen, HVT

MD 70+      Birthe Geismar, Holte & Peter Jessen, HVT

HS 75+      Viggo Holm, Aarhus 1900

HD 75+      Poul-Erik Nielsen, Bagsværd & Ole Thorsen, Taarbæk

HS 80+      Sven Eibye, Aarhus 1900

HD 80+      Gellert Beck, Allerød & Paul Dehlholm, HIK

 

 

2008 – KTK

HS 35+      Michael Vig Larsen, KB

HD 35+      Kenneth Schmidt, Birkerød & Thomas Petersen, ATK

DS 40+      Lisbet Groes, Birkerød

DD 40+      Lisbet Groes, Birkerød & Marianne Wier, Birkerød

MD 40+      Lisbet Groes, Birkerød & Carsten Hansen, Køge

HS 45+      Steen Elsborg, ATK

HD 45+      Henrik Brabrand, KB & Lars Berno Hansen, VST

DS 45+      Annette Nederby, Espergærde

MD 45+      Anne Casals, Roskilde & Kurt Jensen, Roskilde

HS 50+      Asbjørn Poulsen, KTK

HD 50+      Kim Borenhoff, Roskilde & Jesper Schou Nielsen, Bagsværd

DS 50+      Malgorzata Nielsen, Lyngby

DD 50+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge & Ruth Thrane, Greve

MD 50+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge & Frans Nørby, Hjørring

HS 55+      Peter Holst, Lyngby

HD 55+      Peter Holst, Lyngby & Ole Monberg, Birkerød

DS 55+      Gitte Faber, Nærum

MD 55       Benedikte Schultz, HRT & Sven Larsson, Dragør

HS 60+      Frans Nørby, Hjørring

HD 60+      Jørgen Lindhoff, Holte & Allan Poulsen, Nærum

DS 60+      Melita Jørgensen, Fredensborg

DD 60+      Kirsten Christensen, Ishøj & Grete Steenberg, Solrød

MD 60+      Melita Jørgensen, Fredensborg & Allan Poulsen, Nærum

HS 65+      Robert Schwencke, HIK

HD 65+      Poul Brodersen, Hillerød & Erik Kornbeck, Hillerød

DS 65+      Birgit Hinge, KB

DD 65+      Marianne Novrup, Holte & Helene A. Sørensen, Holte

MD 65+      Lizzi Larsen, Nærum & Birger M. Petersen, AB

HS 70+      Peter Jessen, HVT

HD 70+      Ivan Fogt, Hillerød & Peter Jessen, HVT

MD 70+      Birthe Geismar, Holte & Peter Jessen, HVT

HD 75+      Arne Hoffland Jørgensen, AB & Fritz Reuther, AB

MD 75+      Elsebeth Kjær, Nærum & Ole Jensen, Nærum

HS 80+      Vagn Gjessing, Gentofte

HD 80+      Paul Dehlholm, HIK & Palle Ellestad, Gentofte

 

 

2007 – Aarhus 1900

HS 35+      Jan-Erik Ørum-Petersen, ALTS

HD 35+      Michael Mogensen, Køge & Peter Mortensen, Greve

HS 45+      Hans Henrik Goth, Vedbæk

DS 40+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge

MD 40/45+      Gerd Schierup, Aarhus 1900 & Morten Thomsen, Aarhus 1900

HS 50+      Alan Rasmussen, Aarhus 1900

HD 50+      Alan Rasmussen, Aarhus 1900 & Morten Thomsen, Aarhus 1900

HS 55+      Peter Holst, Lyngby

HD 55+      Ole Monberg, Birkerød & Kasper Rud, Lyngby

DS 50+      Birgit Carlsen, Aarhus 1900

DD 50+      Birgit Carlsen, Aarhus 1900 & Birgit Hoffmeyer, HIK

MD 50/55+      Birgit Carlsen, Aarhus 1900 & Claus Pedersen, Aarhus 1900

HS 60+      Kasper Rud, Lyngby

HD 60+      Bjørn Bech, HIK & Bent Ingevold, HIK

DS 55+      Gitte Faber, Nærum

MD 55/60+      Birgit Hoffmeyer, HIK & Bent Ingevold, HIK

HS 65+      Frank Gaba, Fruens Bøge

HD 65+      Poul Brodersen, Hillerød & Freddie Cramer, Vedbæk

DS 60+      Ellen Frederiksen, Kolding

DD 60+      Merete Hoff, HIK & Dorthe Olsen, Aarhus 1900

MD 60/65+      Merete Hoff, HIK & Per Børgesen, Helsingør

HS 70+      Peter Jessen, HVT

HD 70+      Poul Ehlers, Gilleleje & Ivan Fogt, Hillerød

DS 65+      Birgit Hinge, KB

DD 65+      Birthe Geismar, Holte & Birgitte Skov, Nærum

MD 65/70+      Aase Olsen, Ølstykke & Peter Jessen, HVT

HS 75+      Vagn Gjessing, Gentofte

HD 75+      Paul Dehlholm, HIK & Vagn Gjessing, Gentofte

DD 70+      Lillian Bagger, Birkerød & Agnete Waage Jensen, Birkerød

MD 70/75+      Birthe Fæster, Nærum & Jørgen Tvilstegaard, Nærum

HS 80+      Paul Dehlholm, HIK

HD 80+      Paul Dehlholm, HIK & Palle Ellestad, Gentofte

 

 

2006 – Lyngby

HS 35+      Thomas Rosenmejer, Brøndby Strand

HS 45+      Christian Kurt Nielsen, Lyngby

HD 45+      Alan Rasmussen, Aarhus 1900 & Morten Thomsen, Aarhus 1900

DS 40+      Jenny Hannestad, Vedbæk

DD 40+      Anne Møller, Lyngby & Marianne Wier, Birkerød

MD 40/45+      Anne Møller, Lyngby & Henrik Løchte, Lyngby

HS 50+      Alan Rasmussen, ALTS

HD 50+      Hans Peter Michaelsen, KTK & Asbjørn Poulsen, KTK

DS 45+      Connie Flint-Petersen, Fredensborg

HS 55+      Frans Nørby, Hjørring

HD 55+      Sven Larsson, Dragør & Olaf Sørensen, Kløvermarken

DS 50+      Birgit Carlsen, Aarhus 1900

DD 50+      Birgit Carlsen, Aarhus 1900 & Birgit Hoffmeyer, HIK

MD 50/55+      Birgit Carlsen, Aarhus 1900 & Claus Pedersen, Aarhus 1900

HS 60+      Jørn Harder, Aarhus 1900

HD 60+      Niels Poulsen, HIK & Esben Thielsen, Birkerød

DS 55+      Lisbeth Jensen, Nykøbing Mors

MD 55/60+      Birgit Hoffmeyer, HIK & Bent Ingevold, HIK

DS 60+      Lis Sørensen, Helsingør

DD 60+      Melita Jørgensen, Fredensborg & Lizzi Larsen, Nærum

HS 65+      Frank Gaba, Fruens Bøge

HD 65+      Poul Brodersen, Hillerød & Erik Kornbeck, Lyngby

MD 60/65+      Melita Jørgensen, Fredensborg & Klaus Graves Petersen, KTK

DS 65+      Solveig Bjørløw, Gentofte

HS 70+      Peter Jessen, Hareskov/Værløse

HD 70+      Reino Nyyssønen, Roskilde & Ole Thorsen, Taarbæk

MD 65/70+      Aase Olsen, Ølstykke & Peter Jessen, Hareskov/Værløse

HS 75+      Arne Hoffland Jørgensen, AB

HD 75+      Paul Dehlholm, HIK & Vagn Gjessing, Gentofte

DD 70+      Birthe Fæster, Nærum & Elsebeth Kjær, Nærum

MD 70/75+      Solveig Bjørløw, Gentofte & Poul-Erik Nielsen, Bagsværd

HS 80+      Sven Eibye, Aarhus 1900

HD 80+      Paul Dehlholm, HIK & Palle Ellestad, Gentofte

 

 

2005 – Aalborg

HS 35+      Thomas Rosenmejer, Brøndby Strand

HS 45+      Claus Pedersen, Aarhus 1900

HD 45+      Kim Borenhoff, Roskilde & Jesper S. Nielsen, Bagsværd

DD 40+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge & Ruth Trane, Greve

MD 40/45+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge & Frans Nørby, Hjørring

HS 50+      Hans Peter Michaelsen, KB

HD 50+      Hans Peter Michaelsen, KB & Asbjørn Poulsen, KTK

DS 45+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge

HS 55+      Claus Pedersen, Aarhus 1900

HD 55+      Jørn Harder, Aarhus 1900 & Claus Pedersen, Aarhus 1900

DS 50+      Gitte Faber, Nærum

DD 50+      Birgit Carlsen, Humlebæk & Birgit Hoffmeyer, HIK

MD 50/55+      Birgit Carlsen, Humlebæk & Jørn Harder, Aarhus 1900

HS 60+      Bjørn Bech, HIK

HD 60+      Jan Ehrenreich, KB & Klaus G. Petersen, Hjortekær

DS 55+      Ellen Frederiksen, Kolding

MD 55/60+      Ellen Frederiksen, Kolding & Klaus G. Petersen, Hjortekær

DS 60+      Lizzi Larsen, Nærum

DD 60+      Melita Jørgensen, Fredensborg & Lizzi Larsen, Nærum

HS 65+      Frank Gaba, Fruens Bøge

HD 65+      René Anneberg, Holte & Christen Bruun, KB

MD 60/65+      Melita Jørgensen, Fredensborg & Frank Gaba, Fruens Bøge

DD 65+      Birthe Geismar, Holte & Birgitte Skov, Nærum

HS 70+      Svend Lehmann, Herlev

HD 70+      Poul-Erik Nielsen, Bagsværd & Ole Thorsen, Taarbæk

MD 65/70+      Birgitte Skov, Nærum & Ole Thorsen, Taarbæk

HS 75+      Hans Dencker, Gentofte

HD 75+      Paul Dehlholm, Holte & Vagn Gjessing, Gentofte

DD 70+      Birthe Fæster, Nærum & Elsebeth Kjær, Nærum

MD 70/75+      Elsebeth Kjær, Nærum & Vagn Gjessing, Gentofte

HS 80+      Paul Dehlholm, Holte

HD 80+      Erling Clausen, Gentofte & Paul Dehlholm, Holte

 

2004 – Hillerød

HS 35+      Ulrik Grage, AB

HS 45+      Alan Rasmussen, ALTS

HD 45+      Hans Peter Michaelsen, KB & Asbjørn Poulsen, KTK

DS 40+      Annette Frandsen, HIK

DD 40+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge & Ruth Trane, Greve

MD 40/45+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge & Frans Nørby, Hjørring

HS 50+      Alan Rasmussen, ALTS

DS 45+      Birgit Brink Lund, Fruens Bøge

HS 55+      Frans Nørby, Hjørring

HD 55+      Jørn Harder, Aarhus 1900 & Claus Pedersen, Aarhus 1900

DS 50+      Birgit Carlsen, Humlebæk

DD 50+      Birgit Carlsen, Humlebæk & Anca Tjellesen, Espergærde

MD 50/55+      Birgit Hoffmeyer, HIK & Bent lngevold, HIK

HS 60+      Benny Nielsen, ALT

HD 60+      Erik Kornbeck, Lyngby & Carl Lindegaard, Lyngby

DS 55+      Ellen Frederiksen, Kolding

MD 55/60+      Vibeke Bechtold, Fruens Bøge & Carl Lindegaard, Lyngby

HS 65+      Frank Gaba, Fruens Bøge

HD 65+      Reino Nyyssønen, Roskilde & Birger Murillo Petersen, AB

DS 60+      Dorthe Olsen, Aarhus 1900

DD 60+      Lizzi Larsen, Nærum & Lis Ramberg Beyer, HØ/RU

MD 60/65+      Dorthe Olsen, Aarhus 1900 & Freddie Cramer, Vedbæk

HS 70+      Niels Erik Tanholdt, KB

HD 70+      Poul-Erik Nielsen, Bagsværd & Ole Thorsen, Taarbæk

DD 65+      Solveig Bjørløw, Gentofte & Birthe Geismar, Holte

MD 65/70+      Birgitte Skov, Nærum & Ole Thorsen, Taarbæk

HS 75+      Hans Dencker, Gentofte

HD 75+      Paul Dehlholm, Holte & Vagn Gjessing, Gentofte

DD70+      Lillian Bagger, Birkerød & Agnete Waage Jensen, Birkerød

MD 70/75+      Elsebeth Kjær, Nærum & Vagn Gjessing, Gentofte

HS 80+      Paul Dehlholm, Holte

HD 80+      Paul Dehlholm, Gentofte & Palle Ellestad, Gentofte

 

2003 Faaborg

HS 45+          Alan Rasmussen, ALTS

HD 45+         Alan Rasmussen, ALTS / Morten Thomsen, Århus 1900

DD 40+         Birgit Carlsen, Humlebæk / Birgit Brink Lund, Fruens Bøge

MD 40/45+    Birgit Brink Lund, Fruens Bøge / Frans Nørby, Hjørring

HS 50+         Ole Monberg, Birkerød

DS 45+         Birgit Brink Lund, Fruens Bøge

HS 55+         Claus Pedersen, Århus 1900

HD 55+         Jørn Harder, Århus 1900 / Claus Pedersen, Århus 1900

DS 50+         Birgit Hoffmeyer, HIK

DD 50+         Birgit Hoffmeyer, HIK / Malgorzata Nielsen, Lyngby

MD 50/55+    Birgit Hoffmeyer, HIK / Bent Ingevold, HIK

HS 60+         Bjørn Bech, HIK

HD 60+         Christen Bruun, KB / Birger Murillo Petersen, AB

DS 55+         Karen Lybye, HRT

MD 55/60+    Lone Bech, HIK / Bjørn Bech, HIK

HS 65+         Poul Brassøe, Aalborg TK

HD 65+         Reino Nyyssønen, Roskilde / Birger Murillo Petersen, AB

DS 60+         Lizzi Larsen, Nærum

DD 60+         Lizzi Larsen, Nærum / Helene A. Sørensen, Holte

MD 60/65+    Lene Brinch, Nærum / Jørgen Ravn, Nærum

HS 70+         Poul Ehlers, Lyngby

HD 70+         Poul Ehlers, Lyngby / Viggo Holm, Århus 1900

DD 65+         Solveig Bjørløw, Gentofte / Birthe Geismar, Holte

MD 65/70+    Solveig Bjørløw, Gentofte / Poul-Erik Nielsen, Bagsværd

HS 75+         Sven Eibye, Århus 1900

HD 75+         Paul Dehlholm, Holte / Vagn Gjessing, Gentofte

MD 70/75+    Elsebeth Kjær, Nærum / Palle Nielsen, Nærum

 

2002 i Dragør

HS 45+ Alan Rasmussen, Århus 1900

HD 45+ Jørn Harder, Århus 1900 / Alan Rasmussen, Århus 1900

DS 40+ Dorte Arhøj, HIK

DD 40+ Dorte Arhøj, HIK / Birgit Brink Lund, Fruens Bøge

MD 40/45+ Birgit Brink Lund, Fruens Bøge / Frans Nørby, Hjørring

HS 50+ Ole Monberg, HRT

HS 55+ Jørn Harder, Århus 1900

HD 55+ Bjørn Bech, HIK / Niels Poulsen, HIK

DS 50+ Birgit Hoffmeyer, HIK

DD 50+ Birgit Hoffmeyer, HIK / Malgorzata Nielsen, Lyngby MD 50/55+ Gitte Faber, Nærum / Birger Hansen, Nærum

HS 60+ Robert Schwencke, Holte

HD 60+ Freddie Cramer, Vedbæk / Klaus Graves Petersen, Kolding

DS 55+ Ellen Frederiksen, Kolding MD 55/60+ Ellen Frederiksen / Klaus Graves Petersen, Kolding

HS 65+ Jørgen Ludvigsen, Greve

HD 65+ Jørgen Sundstrup, Kløvermarken / Jørgen Ravn, Nærum

DS 60+ Solveig Bjørløw, Gentofte

DD 60+ Solveig Bjørløw, Gentofte / Birthe Geismar, Holte

MD 60/65+ Birgitte Lenzberg, Nærum / Peter Jessen, Hareskov-Værløse

HS 70+ Alfred Polczynski, Nærum

HD 70+ Bernhard Frederiksen, HRT / Poul-Erik Nielsen, Bagsværd

DD 65+ Aase Boll, OB / Jytte Ruders, Risskov

MD 65/70+ Solveig Bjørløw, Gentofte / Poul-Erik Nielsen, Bagsværd

HS 75+ Sven Eibye, Århus 1900

HD 75+ Paul Dehlholm, Holte / Palle Nielsen, Nærum

DD 70+ Elsebeth Kjær, SIF / Birte Kristiansen, Nærum

MD 70/75+ Jytte Sunesen, HIK / Gellert Beck, Nykøbing Sj.

 

2001 i Kolding

HS 45+ Jørgen Lund, ALT

HD 45+ Hans P. Michaelsen, KB / Asbjørn Poulsen, Kløvermarken

DS 40+ Birgit Lund, Fruens Bøge

DD 40+ Birgitte Hostrup, Skanderborg / Birgit Lund, Fruens Bøge

MD 40/45+ Birgit Lund, Fruens Bøge / Frans Nørby, Hjørring

HS 50+ Frans Nørby, Hjørring

DS 45+ Gitte Faber, Nærum

HS 55+ Jørn Harder, Århus 1900

HD 55+ Bjørn Bech, HIK / Bent Ingevold, HIK

DS 50+ Malgorzata Nielsen, Lyngby

DD 50+ Birgit Hoffmeyer, HIK / Malgorzata Nielsen, Lyngby

MD 50/55+ Birgit Hoffmeyer, HIK / Bent Ingevold, HIK

HS 60+ Robert Schwencke, Holte

HD 60+ Freddie Cramer, Vedbæk / Klaus Graves Petersen, Kolding

DS 55+ Lizzi Larsen, Nærum

MD 55/60+ Kirsten Christensen, Ishøj / Frank Gaba, Fruens Bøge

HS 65+ Peter Jessen, Hareskov-Værløse

HD 65+ Jørgen Sundstrup, Kløvermarken / Niels Erik Tanholdt, KB

DS 60+ Jytte Ruders, Lystrup

MD 60/65+ Lene Brinch, Nærum / Jørgen Ravn, Nærum

HS 70+ Erik Fæster, Nærum

HD 70+ Bernhard Frederiksen, HRT / Poul-Erik Nielsen, Bagsværd

DD 65+ Aase Boll, OB / Jytte Ruders, Lystrup

MD 65/70+ Aase Boll, OB / Poul-Erik Nielsen, Bagsværd

HS 75+ Sven Eibye, Århus 1900

HD 75+ Gellert Beck, Nykøbing Sj. / K. O. Nilson, HIK

MD 70/75+ Jytte Sunesen, HIK / Gellert Beck, Nykøbing Sj.

 

2000 – HIK

1.             Alan Rasmussen, Skovbakken

2.            Carsten Lange, Lyngby/Jørn Harder, Århus 1900

3.            Dorthe Arhøj, H.I.K.

4.            Birgit Hoffmeyer, H.I.K./Birgit Brink Lund,Fruens Bøge

5.            BirgitteHostrup,Skanderborg/Alan Rasmussen, Skovbakken

6.            Frans Nørby, Hjørring

7.            Gitte Faber, Nærum

8.            Bjørn Bech, H.I.K./Bent Ingevold, H.I.K.

9.            Ellen Frederiksen, Kolding/Melita Jørgensen, Fredensborg

10.          Birgit Hoffmeyer, H.I.K./Bent Ingevold, H.I.K.

11.          Bent Ingevold, H.I.K.

12.          Birgit Hoffmeryer, H.I.K.

13.          Henning Fuchs, H.I.K.

14.        Lizzi Larsen, Nærum

15.        Henning Fuchs,H.I.K./Freddie Cramer, Vedbæk

16.      Ikke spillet

17.      Melita Jørgensen, Fredensborg/Freddie Cramer, Vedbæk

18.      Solveig Bjørløw, Gentofte

19.      Jørgen Sundstrup, Kløvermarken

20.        Poul Ehlers, Lyngby/Søren Højberg, H.I.K.

21.      Solveig Bjørløw, Gentofte/Poul Erik Nielsen, Bagsværd

22.   Ikke spillet

23.   Ikke spillet

24.   Bent Simonsen, Holte

25.   Hans Dencker, Gentofte/Søren Palsbøll,SIF

26.   Ikke spillet

27.   Gertrud Horneman, H.I.K./Jytte Sunesen, H.I.K.

28.   Steen St.Blicher,Nykøbing Sj.

29.   Steen St.Blicher,Nykøbing Sj./Christen Brøgger,AB

30.   Jytte Sunesen, H.I.K./Gellert Beck, Nykøbing Sj.

 

1999 – Nyborg

1.          Frans Nørby, Hjørring

2.          Frans Nørby, Hjørring/Bob Sørensen, Hirsthals

3.          Birgit B.Lund, Fruens Bøge

4.          Birgit B.Lund, Fruens Bøge/Birgit Hoffmeyer, H.I.K.

5.          Birgit B. Lund,Fruens Bøge/Frans Nørby, Hjørring

6.          Peter Lund, H.I.K.

7.          Bjørn Bech, H.I.K./Henning Fuchs, H.I.K.

8.          Ellen Frederiksen, Kolding

9.          Vibeke Bechtold, Fruens Bøge/Anne-Mette Sørensen, Hø/RU

10.        Ellen Frederiksen, Kolding/Klaus Graves Pedersen, Kolding

11.        Christen Bruun, KB

12.        Poul Ehlers, Lyngby/Jørgen E. Jensen, Hjørring

13.        Ikke spillet

14.        Birthe Geismar, Holte/Annelise Waldstrøm, Asnæs

15.        Åse Boll, OB/Poul-Erik Nielsen, Bagsværd

16.        Jørgen E. Jensen, Hjørring

17.        Åse Boll, OB

18.        Palle Nielsen, Nærum

19.        Ikke spillet

20.        Åse Boll, OB/Palle Nielsen, Nærum

21.        Nanna Boeg Hansen, Nærum/Elsebeth Kjær, SIF

22.        Sven Eibye, Århus 1900/Erik S. Nilsson, AB

23.        Gellert Beck, Nyk. Sj.

24.        Ikke spillet

25.        Ikke spillet

26.        Ikke såillet

27.        Jytte Sunesen, H.I.K./Gellert Beck, Nyk. Sj.

 

1998 – Hareskov – Værløse

1.               Frans Nørby, Hjørring

2.            Tom Christensen,KB/Oliver McFall, KB

3.            Dorte Ekner, H.I.K.

4.            Ikke spillet

5.            Birgit Brink Lund, Fruens Bøge/Frans Nørby, Hjørring

6.            Peter Lund, H.I.K.

7.            Bjørn Bech, H.I.K./Henning Fuchs, H.I.K.

8.            Anne-Mette Sørensen, HØ/RU

9.            Vibeke Bechtold, Fruens Bøge/Anne-Mette Sørensen HØ/RU

10.      Vibeke Bechtold, Fruens Bøge/Bjørn Bech, H.I.K.

11.         Christen Bruun, KB

12.      Bernhard Frederiksen, HØ/RU/Poul-Erik Nielsen, Bagsværd

13.      Lizzi Larsen, Slagelse

14.      Åse Boll, OB/Gerda Sandvad, SIF

15.      Åse Boll, OB/Poul-Erik Nielsen, Bagsværd

16.      Alfred Polczynski, Nærum

17.      Åse Boll, OB

18.      Palle Nielsen, Nærum

19.      Ikke spillet

20.   Birte Kristiansen, Nærum/Palle Nielsen, Nærum

21.      Ellen Bastiansen, KB/Birte Kristiansen, Nærum

22.   Ole Jensen, Nærum/Palle Nielsen, Nærum

23.   Paul Dehlholm, Holte

24.   Ikke spillet

25.   Ikke spillet

26.   Paul Dehlholm, Holte/Richard Jensen, Vi/So

27.   Gertrud Horneman, H.I.K./Søren Borring, Lyngby

 

1997 – Hjørring

1. Frans Nørby, Hjørring

2. Carsten Lange, Lyngby/Henrik Løchte, Lyngby

3. Vibeke Bechtold, Fruens Bøge

4. Ikke spillet

5. Birgitte Hostrup,Skanderborg/Niels Emery,Aalborg TK

6. Stig Birch Poulsen, GTK

7. Poul Brodersen, FIF,Hillerød/Henning Fuchs, H.I.K.

8. Ikke spillet

9. Vibeke Bechtold, Fruens Bøge/Helene A.Sørensen,Holte

10. Vibeke Bechtold, Fruens Bøge/Henning Fuchs,H.I.K.

11. Peter Jessen, Ha/Vær

12. Ole Jensen, Nærum/Palle Nielsen, Nærum

13. Lene Brinch, Holte

14. Elsebeth Kjær, SIF/Jytte Ruders, Lystrup

15. Åse Boll, OB/Ole Jensen, Nærum

16. Poul-Erik Nielsen, Bagsværd

17. Åse Boll, OB

18. Palle Nielsen, Nærum

19. Ikke spillet

20. Birte Kristiansen, Nærum/Palle Nielsen, Nærum

21. Nanna Boeg Hansen, Nærum/Elsebeth Kjær, SIF

22. Paul Dehlholm, Holte/Bent Simonsen, Holte

23. Paul Dehlholm, Holte

 

1996 – B 93

1. Lars Elvstrøm, HIK

2. Lars Elvstrøm, HIK/Peter Lund, HIK

3. Anne-Mette Sørensen, HØ/RU

4. Dorte Ekner, HIK/Birgit Hoffmeyer, HIK

5. Dorte Ekner, HIK/Lars Elvstrøm, HIK

6. Stig Birch Poulsen, GTK

7. Christen Bruun, KB/Henning Fuchs, HIK

8. Vibeke Bechtold, Fruens Bøge

9. Vibeke Bechtold, Fruens Bøge/Merete Hoff, HIK

10. Vibeke Bechtold, Fruens Bøge/Henning Fuchs, HIK

11. Peter Jessen, Ha/Vær

12. Bernhard Frederiksen, HØ/RU/Poul-Erik Nielsen,Bagsværd

13. Birthe Geismar, Holte

14. Åse Boll, OB/Gerda Sandvad, SIF

15. Åse Boll, OB/Ole Jensen, Nærum

16. Sven Rittig, Lemvig

17. Jytte Ruders, Lystrup

18. Bent Simomsen, Holte

19. Gertrud Horneman, HIK

20. Gertrud Horneman, HIK/Søren Borring, Lyngby

21. Birthe Behrndt, HØ/RU/Jytte Sunesen, HIK

22. Gellert Beck, Nyk.Sj./Palle Ellestad,GTK

23. Paul Dehlholm, Holte

 

1995 – Aarhus 1900

1. Jørn Harder, Aarhus 1900

2. Jørn Harder, Aarhus 1900/Claus Pedersen, Aarhus 1900

3. Ellen Frederiksen, Kolding

4. Hanne Klausen, Holstebro/Merete Hoff, HIK

5. Merete Hoff, HIK/Ole Monberg, HØ/RU

6. Finn René Jørgensen, AGF

7. Freddie Cramer, Vedbæk/Finn René Jørgensen, AGF

8. Dorthe Olsen, Aarhus 1900

9. Ellen Friis Larsen, HØ/RU/Birgitte Lenzberg, HØ/RU

10. Grethe Ballaux Ulrik, Grenaa/P.Sonnichsen, Kolding

11. Søren Højberg, HIK

12. Hans Dencker, GTK/ Jørgen Tvilstegaard, LTK

13. Grethe Ballaux Ulrik, Grenaa

14. Nanna Boeg Hansen, Nærum/Elsebeth Kjær, SIF

15. Elsebeth Kjær, SIF/ Erik Fæster, Lyngby

16. Sven Rittig, Lemvig

17. Ikke spillet

18. Sven Eibye, Aarhus 1900

19. Ikke spillet

20. Margit Thomsen, VI/SO/Niels Aarup-Kristensen, Aalborg

21. G.Baden-Jensen, Risskov/ Ulla Laursen, Risskov

22. Sven Eibye, Aarhus 1900/Ib Gunvald, Frederikshavn

23. Richard Jensen, VI/SO

 

1994 – Skovshoved

1.       Frans Nørby, Hjørring

2.      Frans Nørby, Hjørring/Jesper Volf, HØ/RU

3.      Anne-Mette Sørensen, OB

4.      Vibeke Bechtold, Fruens Bøge/Anne-Mette Sørensen, OB

5.      Birgit Hoffmeyer, HIK/Bent Ingevold, HIK

6.      Christen Bruun, KB

7.      Christen Bruun, KB/Allan Sander, KB

8.      Dorthe Olsen, Århus1900

9.      Lise Mikkelsen, ALTS/Dorthe Olsen, Århus 1900

10.     Birgitte Skov, Nærum/Freddie Cramer, Vedbæk

11.     Poul-Erik Nielsen, Bagsværd

12.     Steen St. Blicher, Nykøbing Sj./Christen Brøgger, AB

13.     Grethe Ballaux Ulrik, Grenaa

14.     Nanna Boeg Hansen, Nærum/Elsebeth Kjær, SIF

15.     Nanna Boeg Hansen, Nærum/Otta Mrakota, Nærum

16.     Sven Rittig, Lemvig

17.     Gerda Sandvad, SIF

18.     Paul Dehlholm, Holte

19.     Ikke spillet

20.    Jytte Sunesen, HIK/Niels Heilmann, Snekkersten

21.     Birte Kristiansen, Nærum/Kirsten Tormod, Lyngby

22.    Palle Ellestad, GTK/Kai Skovgaard, Lyngby

 

1993 – Silkeborg

1.        Frans Nørby, Hjørring

2.       Søren Kaae, Århus 1900/Frans Nørby, Hjørring

3.       Anne-Mette Sørensen, OB

4.       Vibeke Bechtold, Fruens Bøge/Anne-Mette Sørensen, OB

5.       Vibeke Bechtold, Fruens Bøge/Henning Fuchs, HIK

6.       Finn René Jørgensen, ALTS

7.       Bent Christensen, Nærum/Ole Jensen, VI/SO

8.       Lise Mikkelsen, ALTS

9.       Marianne Novrup, Holte/Helene Achilles Sørensen, Holte

10.      Lise Mikkelsen, ALTS/Finn René Jørgensen, ALTS

11.      Ole Hessner, Frederiksværk

12.      Paul Dehlholm, Holte/Finn Lassen, Taarbæk

13.      Grethe Ballaux Ulrik, Grenaa

14.      Gerda Sandvad, SIF/Åse Boll, OB

15.      Ikke spillet

16.      Otta Mrakota, Nærum

17.      Åse Boll, OB

18.      Richard Jensen, VI/SO

19.      Ikke spillet

20.     Lis Thorsen, Nærum/Jørgen Lange, Vedbæk

21.      Ikke spillet

22.     Ikke spillet

23.     Helge Behrndt, Gilleleje

24.    Richard Jensen, VI/SO

 

1992 – Lyngby

1.        Kasper Rud,VI/SO

2.       Bjørn Beck,Vedbæk/Bent Ingevold,Vedbæk

3.       Ellen Frederiksen,Kolding

4.       Gitte Ejlerskov,Holte/Susanne Winther,Holte

5.       Inge Christensen,AB/Ole Thorsen,AB

6.       Ole Bang,Helsingør

7.       Bent Christensen,Nærum/Ole Jensen,VI/SO

8.       Lise Mikkelsen,ALTS

9.       Nanna Boeg Hansen,Holte/Elsebeth Kjær,SIF

10.      Ellen Friis Larsen,HØ/RU/Ole Jensen,VI/SO

11.      Alfred Polczynski,Nærum

12.      Steen St. Blicher,Nyk. Sj./Christen Brøgger,AB

13.      Gerda Sandvad,SIF

14.      Ikke spillet

15.      Ikke spillet

16.      Palle Nielsen,Nærum

17.      Aase Boll,OB

18.      Paul Dehlholm,Holte

19.      Ikke spillet

20.     Kirsten Tormod,Lyngby/Poul Bech,Lyngby

21.      Birti Kristiansen,Nærum/Kirsten Tormod,Lyngby

22.     Paul Dehlholm,Holte/Finn Lassen,Taarbæk

23.     Helge Behrndt,Helsingør

 

1991 – Aalborg

1.        Jørn Harder, Århus 1900

2.       Christen Bruun, KB/Allan Sander, KB

3.       Inge Christensen, AB

4.       Vibeke Bechtold, Fruens Bøge/Dorthe Olsen, Århus 1900

5.       Dorthe Olsen, Århus 1900/Jørn Harder, Århus 1900

6.       Søren Højberg, HIK

7.       Bent Christensen, Nærum/Ole Jensen, VI/SO

8.       Lise Mikkelsen, ALTS

9.       Aase Boll, OB/Helene Achilles Sørensen, Holte

10.      Helene Achilles Sørensen, Holte/Jørgen E. Jensen, Hjørring

11.      Poul-Erik Nielsen, Bagsværd

12.      Steen St. Blicher, Nyk.Sj./Christen Brøgger, AB

13.      Ikke spillet

14.      Ellen Bastiansen, KB/Lis Thorsen, Nærum

15.      Kirsten Tormod, Lyngby/Kai Skovgaard, Lyngby

16.      Steen St. Blicher, Nyk. Sj.

17.      Ikke spillet

18.      Richard Jensen, VI/SO

19.      Ikke spillet

20.     Henning Færch, VI/SO

 

1990 – Birkerød

1.        Søren Kaae, ALTS

2.       Hans Lindhoff Christensen, Holte/Peter Tauson, Holte

3.       Inge Christensen, HA/VÆR

4.       Vibeke Bechtold, OB/Frances Ingels, Holte

5.       Susanne Winther, Holte/Henrik Grage, AB

6.       Alfred Polczynski, A.L.T.

7.       Bernhard Frederiksen, HØ/RU/Ole Jensen, VI/SO

8.       Inger Delamare, HA/VÆR

9.       Inger Delamare, HA/VÆR/Kirsten Holmskov, Randers

10.      Elsebeth Kjær, SIF/Kai Hemmingsen, SIF

11.      Sven Rittig, Lemvig

12.      Søren Borring, Lyngby/Kai Skovgaard, Lyngby

13.      Ikke spillet

14.      Lissa Sørensen, SIF/Agnete Varn, Nyborg LTK

15.      Kirsten Tormod, Lyngby/Kai Skovgaard, Lyngby

16.      Paul Dehlholm, Holte

17.      Jytte Rasmussen, HØ/RU

18.      Richard Jensen, VI/SO

 

1989 – Svendborg

1.        Jens Bang, Helsingør

2.       Thorkild Larsen, KB/Peter Lund, HIK

3.       Anne-Mette Sørensen, OB

4.       Vibeke Bechtold, OB/Dorthe Olsen, Århus 1900

5.       Anne-Mette Sørensen, OB/Thorkild Larsen, KB

6.       Johannes Hulgaard, AGF

7.       Otta Mrakota, Nærum/Palle Nielsen, Næurm

8.       Aase Boll, OB

9.       Ellen Friis Larsen, HØ/RU/Gerda Sandvad, SIF

10.      Ellen Friis Larsen, HØ/RU/Ole Jensen, VI/SO

11.      Otta Mrakota, Nærum

12.      Paul Dehlholm, Holte/Finn Lassen, Taarbæk

13.      Elsebeth Kjær, SIF

14.      Birte Kristiansen, Næurm/Kirsten Tormod, Lyngby

15.      Lissa Sørensen, HIK/Søren Borring, Lyngby

16.      Paul Dehlholm, Holte

17.      Gertrud Horneman, HIK

18.      Henning Færch, VI/SO

 

1988 – Virum/Sorgenfri

1.        K.E.K. Nielsen, AB

2.       Erik Kornbeck, Lyngby/K.E.K.Nielsen, AB

3.       Inge Christensen, AB

4.       Vibeke Bechtold, OB/Dorthe Olsen, Århus 1900

5.       Inge Christensen, AB/Ole Thorsen, AB

6.       Poul-Erik Nielsen, Bagsværd

7.       Bernhard Frederiksen, HØ/RU/Ole Jensen, VI/SO

8.       Jytte Ruders, Lystrup

9.       Ellen Friis Larsen, HØ/RU/Birgitte Lenzberg, Holte

10.      Ellen Friis Larsen, HØ/RU/Einar Lyttik, HØ/RU

11.      Palle Nielsen, Nærum

12.      Søren Borring, Lyngby/Finn Lassen, Taarbæk

13.      Ikke spillet

14.      Birte Kristiansen, Nærum/Kirsten Tormod, Lyngby

15.      Birte Kristiansen, Nærum/Søren Borring, Lyngby

16.      Richard Jensen, VI/SO

17.      Jytte Rasmussen, HØ/RU

18.      Helge Behrndt, Solrød

 

1987 – Sønderborg

1.        Christen Bruun, KB

2.       Peter Lund, HIK/Hans-Erik Sørvin, Grenaa

3.       Inge Christensen, AB

4.       Frances Ingels, Holte/Dorthe Olsen, Århus 1900

5.       Frances Ingels, Holte/Niels O. Ingels, Holte

6.       Otta Mrakota, Holte

7.       Bernhard Frederiksen, HØ/RU/Ole Jensen, VI/SO

8.       Aase Boll, OB

9.       Nanna Boeg Hansen, Holte/Elsebeth Kjær, SIF

10.      Ellen Bastiansen, Nærum/Ole Jensen, VI/SO

11.      Arne Wulff, KB

12.      Paul Dehlholm, Holte/Finn Lassen, AB

13.      Birthe Pedersen, AGF

14.      Birte Kristiansen, Nærum/Lis Thorsen, Nærum

15.      Kirsten Tormod, Lyngby/Finn Lassen, AB

16.      Paul Dehlholm, Holte

17.      Kirsten Tormod, Lyngby

18.      Helge Behrndt, Solrød

 

1986 – Hareskov/Værløse

1.        Jens Bang, Helsingør

2.       Freddie Cramer, Holte/Finn René Jørgensen, AGF

3.       Gitte Ejlerskov, Holte

4.       Marianne Novrup, Holte/Helene Achilles Sørensen, Holte

5.       Frances Ingels, Holte/Niels O. Ingels, Holte

6.       Otta Mrakota, AB

7.       Paul Dehlholm, Holte/Ole Jensen, VI/SO

8.       Aase Boll, OB

9.       Elsebeth Kjær, SIF/Nanna Boeg Hansen, Holte

10.      Elsebeth Kjær, SIF/Palle Nielsen, Nærum

11.      Paul Dehlholm, Holte

12.      Finn Lassen, Taarbæk/Svend Nørregaard, Nærum

13.      Birthe Knoop, Holte

14.      Jytte Sunesen, HIK/Lissa Sørensen, HIK

15.      Kirsten Tormod, Lyngby/Finn Lassen, Taarbæk

16.      Richard Jensen, VI/SO

17.      Kirsten Tormod, Lyngby

18.      Henning Færch, VI/SO

 

1985 – Esbjerg

1. Christen Bruun, KB

2. Finn René Jørgensen, AGF/Jørgen Ravn, HIK

3. Marianne Novrup, Holte

4. Solveig Bjørløw, Lyngby/Marianne Novrup, Holte

5. Solveig Bjørløw, Lyngby/Ole Thorsen, Taarbæk

6. Sven Rittig, Lemvig

7. Paul Dehlholm, Holte/Ole Jensen, VI/SO

8. Aase Boll, OB

9. Aase Boll, OB/Agnete Varn, Nyborg LTK

10. Ellen Bastiansen, Nærum/Ole Jensen, VI/SO

11. Edvard Madsen, HIK

12. Helge Behrndt, HIK/Niels O. Schmidt, VI/SO

13. Birte Kristiansen, Nærum

14. Ikke spillet

15. Kirsten Tormod, Lyngby/Erik Vig Larsen, SIF

16. Richard Jensen, VI/SO

17.+ 19. Kirsten Tormod, Lyngby

18. Eigil Gram, VI/SO

19. Slået sammen med række 17

 

1984 – Hørsholm/Rungsted

1.        Christen Bruun, KB

2.       Bent Christensen, Nærum/Einar Lyttik, HØ/RU

3.       Marianne Novrup, Holte

4.       Lise Mikkelsen, ALTS/Lis Reisby Nielsen, Toskilde

5.       Marianne Reenberg, B 93/Jørgen Ravn, HIK

6.       Edvard Madsen, HIK

7.       Bent Andersen, Nærum/Otta Mrakota, Holte

8.       Ingrid Nyyssönen, Roskilde

9.       Aase Boll, OB/Agnete Varn, Nyborg LTK

10.      Elsebeth Kjær, SIF/Palle Nielsen, Nærum

11.      Helge Behrndt, HIK

12.      Georg Glumsøe Nielsen, VI/SO/Niels O. Schmidt, VI/SO

13.      Kirsten Tormod, Lyngby

14.      Grethe Poulsen, AB/Inger Schmidt, Lyngby

15.      Else Berring, VI/SO/Eigil Gram, VI/SO

 

1983 – Horsens

1.        Hans-Erik Sørvin, Grenaa

2.       Jørgen Eivind Jensen, Hjørring/Hans Erik-Sørvin, Grenaa

3.       Lise Mikkelsen, ALTS

4.       Birgitte Lenzberg, Holte/Helene Achilles Sørensen, Holte

5.       Ellen Friis Larsen, HØ/RU/Einar Lyttik, HØ/RU

6.       Palle Nielsen, Nærum

7.       Richard Jensen, VI/SO/Edvard Madsen, HIK

8.       Elsebeth Kjær, SIF

9.       Ellen Bastiansen, KB/Birte Kristiansen, Nærum

10.      Elsebeth Kjær, SIF/Palle Nielsen, Nærum

11.      Eigil Gram, VI/SO

12.      Erik Vig Larsen, SIF/Poul Mathiesen, Lyngby

13.      Ikke spillet

14.      Ikke spillet

15.      Agnete Varn, Nyborg LTK/Poul Mathiesen, Lyngby

 

1982 – HIK

1         Reino Nyyssönen, AB

2.       Reino Nyyssönen, AB/Jørgen Ravn, HIK

3.       Aase Boll, OB

4.       Aase Boll, OB/Agnete Varn, Nyborg LTK

5.       Solveig Bjørløw, Lyngby/Poul-Erik Nielsen, Bagsværd TK

6.       Edvard Madsen, HIK

7.       Stig Dovmark, GTK/Hans-Georg Iversen, GTK

8.       Kirsten Tormod, Lyngby

9.       Ellen Bastiansen, KB/Birte Kristiansen, Nærum

10.      Kirsten Tormod, Lyngby/Kai Skovgaard, Lyngby

11.      Helge Behrndt, HIK

12.      Erik Vig Larsen, SIF/Poul Mathiesen, Lyngby

13.      Ikke spillet

14.      Ikke spillet som mesterskab

15.      Agnete Varn, Nyborg LTK/Poul Mathiesen, Lyngby

 

1981 – Holstebro

1.        Reino Nyyssönen, AB

2.       Boris Mathiassen, AB/Reino Nyyssönen, AB

3.       Aase Boll, OB

4.       Jytte Elling, KB/Ellen Friis Larsen, HØ/RU

5.       Elsebeth Kjær, SIF/Poul Christensen, B 93

6.       Hans Qvist,KB

7.       Ernst Bertram, Tønder/Boris Mathiassen, AB

8.       Kirsten Tormod, Lyngby

9.       Ellen Bastiansen, KB/Birte Kristiansen, Nærum

10.      Birte Kristiansen, Nærum/Søren Borring, Lyngby

11.      Poul Mathiesen, Lyngby

12.      Erik Vig Larsen, SIF/Poul Mathiesen, Lyngby

13.      Ikke spillet

14.      Ikke spillet som mesterskab

15.      Else Berring, VI/SO/Eigil Gram, VI/SO

 

1980 – Virum/Sorgenfri (VI/SO)

1.        Otta Mrakota, Holte

2.       Otta Mrakota, Holte/Bernhard Frederiksen, HØ/RU

3.       Aase Boll, OB

4.       Aase Boll, OB/Agnete Varn, Nyborg LTK

5.       Elsebeth Kjær, SIF/Poul Christensen, B 93

6.       Richard Jensen, VI/SO

7.       Søren Borring, Lyngby/Kai Skovgaard, Lyngby

8.       Kirsten Tormod, Lyngby

9.       Birte Kristiansen, Nærum/Lis Thorsen, Gentofte TK

10.      Gertrud Horneman, HIK/Poul Horneman, HIK

11.      Mogens Pagh, HIK

12.      H.C. Andersen, HIK/Erik Vig Larsen, SIF

13.      Ikke spillet

14.      Anni Ekner, HIK/Tove Wagner Smitt, HIK

15.      Tove Wagner Smitt, HIK/Erik Vig Larsen, HIK

 

1979 – Vejle

1. Henning Hauth, HØ/RU

2. Henning Hauth, HØ/RU/Einar Lyttik, HØ/RU

3. Aase Boll, OB

4+9. Aase Boll, OB/Agnete Varn, Nyborg LTK

5. Solveig Bjørløw, Lyngby/Poul-Erik Nielsen, Bagsværd TK

6. Paul Dehlholm, HIK

7. Helge Behrndt, HIK/Niels O. Schmidt, VI/SO

8. Kirsten Tormod, Lyngby

9. Slået sammen med række 4

10. Gertrud Horneman, HIK/Poul Horneman, HIK

11. Erik Vig Larsen, SIF

12. H.C. Andersen, HIK/Jens Hollænder, HIK

13. Ikke spillet

14. Ikke spillet

15. Ikke spillet

 

1978 – Skovshoved (SIF)

1.        Otta Mrakota, Holte

2.       Otta Mrakota, Holte/Bernhard Frederiksen, HØ/RU

3.       Gertrud Horneman, HIK

4.       Aase Boll, OB/Agnete Varn, Nyborg LTK

5.       Elsebeth Kjær, SIF/Palle Nielsen, Nærum

6.       Richard Jensen, VI/SO

7.       Helge Behrndt, HIK/Niels O. Schmidt, VI/SO

8.       Jytte Rasmussen, HØ/RU

9.       Birthe Behrndt, HØ/RU/Jytte Sunesen, HIK

10.      Gertrud Horneman, HIK/Poul Horneman, HIK

11.      Mogens Pagh, HIK

12.      H.C. Andersen, HIK/Jens Hollænder, HIK

13.      Ikke spillet

14.      Gitten Buchter, Lyngby/Kamma Rode, Lyngby

15.      Tove Wagner Smitt, HIK/Erik Vig Larsen, SIF

 

1977 – Holte

1.        Henning Hauth, HØ/RU

2.       Henning Hauth, HØ/RU/Einar Lyttik, HØ/RU

3.       Aase Boll, OB

4.       Aase Boll, OB/Agnete Varn, Nyborg LTK

5.       Solveig Bjørløw, Lyngby/Poul-Erik Nielsen, Bagsværd TK

6.       Paul Dehlholm, HIK

7.       Søren Borring, Lyngby/Poul Mathiesen, Lyngby

8.       Ikke spillet

9.       Lizzie Lipsøe, HIK/Lissa Sørensen, HIK

10.      Birthe Behrndt, HØ/RU/Niels O. Schmidt, VI/SO

11.      Mogens Pagh, HIK

12.      Sven Harder, B 93/Adam Hauch, Holte

13.      Ikke spillet

14.      Grethe Hasholt, KB/Else Nyborg, KB

15.      Anni Ekner, HIK/Kai Prior, GTK

 

1976 – Vejle

1. Torben Ulrich, HIK

2. Otta Mrakota, Holte/Bent Pedersen, Århus 1900

3.+ 8. Aase Boll, OB

4. Aase Boll, OB/Agnete Varn, OB

5. Kirsten Tormod, Lyngby/Einar Lyttik, Bagsværd

6. Richard Jensen, VI/SO

7. Helge Behrndt, HIK/Niels O. Schmidt, VI/SO

8. Slået sammen med række 3

9. Birthe Behrndt, HØ/RU/Lizzi Lipsøe, HIK

10. Birthe Behrndt, HØ/RU/Niels O. Schmidt, VI/SO

 

1975 – Hørsholm/Rungsted

1. Otta Mrakota, Holte

2. Otta Mrakota, Holte/Bent Pedersen, Århus 1900

3.+ 8. Elsebeth Kjær, Holte

4. Aase Boll, OB/Agnete Varn, OB

5. Gertrud Horneman, HIK/Poul Horneman, HIK

6. Richard Jensen, VI/SO

7. Helge Behrndt, HIK/Niels O. Schmidt, VI/SO

8. Slået sammen med række 3

9. Grete Hausbøl, HIK/Lise Upton-Hansen, Lyngby

10. Birthe Behrndt, HØ/RU/Niels O. Schmidt, VI/SO

 

1974 – Odense

1. Otta Mrakota, Holte

2. Ole Hytten, GTK/Ib Sætter-Lassen, GTK

3. Birthe Pedersen, Århus 1900

4.+ 9. Aase Boll, OB/Agnete Varn, OB

5. Aase Boll, OB/Ernst Bertram, AB

6. Helge Behrndt, HIK

7. Mogens Ebbe, HIK/Aage Sejer Hansen, OB

8. Kirsten Tormod, Lyngby

9. Slået sammen med række 4

10. Finalen ikke spillet

 

1973 – Horsens

1. Poul Horneman, HIK

2. Ernst Bertram, AB/Chr. Voigt, AB

3. Birthe Pedersen, Århus 1900

4.+9 Gertrud Horneman, HIK/Birthe Pedersen, Århus 1900

5. Birthe Pedersen, Århus 1900/Sven Eibye, Århus 1900

6. Helge Behrndt, HIK

7. Helge Behrndt, HIK/Olaf Frostholm, HIK

8. Kirsten Tormod, Lyngby

9. Slået sammen med række 4

10. Birthe Behrndt, HØ/RU/Helge Behrndt, HIK

 

1972 – Nærum

1.        Chr. Voigt, AB

2.       Ernst Bertram, AB/Chr. Voigt, AB

3.       Birthe Pedersen, Århus 1900

4.       Gertrud Horneman, HIK/Kirsten Tormod, Lyngby

5.       Birthe Pedersen, Århus 1900/Sven Eibye, Århus 1900

6.       Helge Behrndt, HIK

7.       Helge Behrndt, HIK/Olaf Frostholm, HIK

8.       Ikke spillet

9.       Ikke spillet

10.      Ikke spillet