DM NÆSTE

Det NÆSTE DM afholdes:  I Svendborg 28/7 - 3/8. 2019

 

Tilmelding i Aktivitetskalenderen på dato: 28/7

Se indbydelsen til DM her: 

 Se Info-folder fra Svendborg Tennisklub

 

DM 2019 inde: resultater på dette link       

Makkerbørsen

Log på for at skrive indlæg og for at læse opslag der er interne.
Der er ingen opslag endnu

Emerys foreløbige rangliste..

Herresingle 40+ DM inde
1. Christian Svanning Mikkelsen (HIK) 60
2. Jacob Pyndt (Vanløse) 30
3. Ulrik Bølling (Hvidovre) 20
3. Peter G. Jørgensen (HIK) 20
5. Jacob Clausager (KTK) 10
5. Peter Utzon (HIK) 10
5. Mikkel Stilling (ATK) 10
5. Henrik Kristian Kristensen (Øresund Tennis) 10
9. Daniel Bach jensen (VST) 5
9. Peter Øxenwad (Rudersdal) 5
9. Morten Dahl (KB) 5
9. Nikolaj Sletten (Øresund Tennis) 5
9. Lars Schrøder (HRT) 5
9. Marc Hansen (B93) 5
9. Mikael Fredsted (HVT) 5
9. Dan Illie (ATK) 5
   
Damesingle 40+  
1. Sophie Engelsbak (Humlebæk) 60
2. Betina Pedersen (Svendborg) 30
3. Mia M. B. Reilev (KB) 20
3. Anne-Mette Bjerring (KB) 20
5. Karina Sall Nielsen (ATK) 10
5. Ulla Pedersen (HVT) 10
5. Mette Rytsel (VST) 10
   
Herresingle 45+  
1. Martin Ravnholt (KB) 60
2. Jesper Mindsal (Herlev) 30
3. Per Blessing (SIF) 20
3. Michael Howitz (Gentofte) 20
5. Max Miguel Krüger (KB) 10
5. Rasmus Begtoft (B93) 10
5. Jacob Steinmetz (KB) 10
9. Christian Franke (HIK) 5
9. Flemming Puggaard (Birkerød) 5
   
Damesingle 45+  
1. Fie Astrup (HIK) 60
2. Gitte Wittenburg Lotz (Holte) 30
3. Pernille Lindhard V. Wallfeld (Hillerød) 20
3. Rakel Juel Nielsen (SIF) 20
5. Angela Schop (HRT) 10
5. Andreea Doroftei Verona (Ryvang) 10
5. Tina Hannberg Rogers (ATK) 10
5. Miriam Kolko (HIK) 10
   
Herresingle 50+  
1. Nils Trier Madsen (Humlebæk) 60
2. Thomas Rosenmejer (Brøndby Strand) 30
3. Emil Bergander (HIK) 20
3. Peter Biltoft-Jensen (ATK) 20
5. Christian Saceanu (HIK) 10
5. Christian Larsson (Hillerød) 10
5. Joakim Thörring (Dragør) 10
5. Lars Bo Sørensen (Helsingør) 10
9. Nikolaj Salling (VST) 5
9. Bo Knudsen (Birkerød) 5
9. Hans-Jørgen Pagh (Fredensborg) 5
9. Peter Andersson (KTK) 5
9. Lars Pauli Hansen (Hvidovre) 5
9. Kim Voss (VST) 5
9. Gerald Dehn-Jensen (HIK) 5
9. Anders Løchte Nielsen (Allerød) 5
   
Damesingle 50+  
1. Isamarie Sørensen (Helsingør) 60
2. Janne Theilgaard (Hillerød) 30
3. Pernille Fritzen (Espergærde) 20
3. Charlotte Gallina (Farum) 20
5. Line Hedegaard (HRT) 10
5. Mette Budtz (Hjortekær) 10
5. Lisbet Groes (Birkerød) 10
5. Helene Beck-Bang (HRT) 10
9. Anette Kastholm (HIK) 5
   
Herresingle 55+  
1. Anders Eriknauer (HIK) 60
2. Bo Eklund (HIK) 30
3. Lars Gylstorff (Lyngby) 20
3. Niels Ulrich Hermund (HIK) 20
5. Lars Mathiesen (Lyngby) 10
5. Christian Bang Henriksen (Øresund Tennis) 10
5. Philip Verge (Hvidovre) 10
5. Hans Henrik Goth (Vedbæk) 10
9. Thomas Høeg-Jensen (Taarbæk) 5
9. Nils Daugaard (ATK) 5
9. Per Flemming Hansen (Herlev) 5
9. Jan Bartram (HIK) 5
9. Henrik Leschly (Sorø) 5
9. Lars Berno Hansen (Lyngby) 5
9. Thomas Hornsyld (HVT) 5
   
Damesingle 55+  
1. Katja Vogt (Taarbæk) 60
2. Janne Rylander (Frederikssund) 30
3. Birgitte Krogh Løppenthien (HRT) 20
3. Dorthe Bonnesen (Lyngby) 20
5. Mona Slothuus (Lyngby) 10
5. Anja Biltoft-Jensen (ATK) 10
5. Marianne Nymann (KB) 10
5. Helle Sehested (Birkerød) 10
9. Gitte Nielsen (VST) 5
   
Herresingle 60+  
1. Kristian Budtz-Olsen (KB) 60
2. Karsten Bessmann (Silkeborg) 30
3. Jesper Clausen (Hvidovre) 20
3. Kim Nilsson (Tisvilde) 20
5. Ulrik Abild (HVT) 10
5. Per Bach (ATK) 10
5. Peder Lund Nielsen (Hvidovre) 10
5. Anders Jacobsen (HVT) 10
9. Frits Jakob Ripperger (Birkerød) 5
9. Niels Kjeldgaard (Lyngby) 5
9. Wieslaw Starzycki (Roskilde) 5
9. Finn Tryde Eriksen (KB) 5
9. Kurt Jensen (Roskilde) 5
9. Bo Marburger (HIK) 5
9. Erik Seifert (Holte) 5
9. Charles Lundqvist (ATK) 5
   
Damesingle 60+  
1. Malgorzata Nielsen (Lyngby) 60
2. Anni Michelsen (Risskov) 30
3. Ruth Thrane (Greve) 20
3. Inge Nilsson (Birkerød) 20
5. Suzanne Christensen (HIK) 10
5. Susanne Dress (Farum) 10
5. Kirsten Wæver (ATK) 10
5. Janne Mikkelsen (Holte) 10
9. Mariann Roland Hansen (KTK) 5
   
Herresingle 65+  
1. Alan Rasmussen (Aarhus 1900) 60
2. Hans Peter Michaelsen (KB) 30
3. Finn Strabo (Helsingør) 20
3. Carsten Lange (Lyngby) 20
5. Henrik Sparholt (Helsingør) 10
5. Torben Davidsen (Fr.Bøge) 10
5. Stig Jørgensen (ALT) 10
5. David Welner (Holte) 10
9. Jens Brodersen (Lyngby) 5
9. Lars Holten (Humlebæk) 5
9. Dan Christiansen (KB) 5
9. Torben Lademann (Taarbæk) 5
9. Jørgen Schmidt (Humlebæk) 5
9. Jacob Raagaard (Hjortekær) 5
   
Herresingle 70+  
1. Kasper Rud (Lyngby) 60
2. Claus Pedersen (Aarhus 1900) 30
3. Frans Nørby (Hjørring) 20
3. Allan Poulsen (Lyngby) 20
5. Ole Graa Christensen (KB) 10
5. Steen Egholm (HIK) 10
5. Niels Emery (Aalborg TK) 10
5. Søren Smedegaard (HIK) 10
9. Niels Vigsø (Glostrup) 5
9. Per Tuft (VST) 5
9. Lars Gottlieb (Birkerød) 5
9. Kai Holm (Munkebo) 5
9. Niels Høg Klausen (Næstved) 5
   
Damesingle 70+  
1. Melita Frølich Jørgensen (Lyngby) 60
2. Elsebeth Schønau (HRT) 30
3. Elisabeth Lindberg (KB) 20
3. Lis Birkdal (SIF) 20
5. Lis Schultz-Møller (HVT) 10
5. Sirpa Sinikka Bode (Ølstykke) 10
5. Susanne Linde (Hjortekær) 10
   
Herresingle 75+  
1. Arne Aastrup (Birkerød) 60
2. Jesper Tvermoes (Birkerød) 30
3. Ole Schmidt (Espergærde) 20
3. Ole Vildmand Friis (HVT) 20
5. Peter Lund (HIK) 10
5. Klaus Graves Petersen (Hjortekær) 10
5. Ole Wagner Smitt (HIK) 10
5. Mogens Drehn (HRT) 10
9. Robert Schwencke (HIK) 5
9. Poul Erik Daugaard Jensen (Lyngby) 5
   
Herresingle 80+  
1. Frank Gaba (Fr.Bøge) 60
2. Peter Jessen (Herlev) 30
3. Niels Thiesen (Lyngby) 20
3. Niels Erik Tanholdt (KB) 20
5. Jens Packness (Taarbæk) 10
5. Viggo Holm (Aarhus 1900) 10
5. Max Bendixen (Odder) 10
5. Per Krogh (Lyngby) 10
9. Per Iversen (Vedbæk) 5
9. Claus Hyllested (Holte) 5
9. Kjeld Almer (Lyngby) 5
9. Svend Erik Jørgensen (HVT) 5
9. Svend Lehmann (Herlev) 5